Mediální trénink extraligových rozhodčích pro APK LH 2023

Mediální trénink šitý na míru APKLH

Ve spolupráci s APKLH (Asociací profesionálních klubů ledního hokeje) jsme sestavili speciální mediální trénink šitý na „pruhovanou míru“ přímo extraligovým hokejovým rozhodčím.

Výživný čtyřdenní kemp výhradně pro sudí se uskutečnil v Táboře a rozhodčí se věnovali nejen fyzické přípravě na ledě nebo game managmantu, ale vůbec poprvé v historii taky specializovanému mediálnímu tréninku komunikace právě pod vedením TU media s.r.o.

Jak školení probíhalo?

Hned několikrát denně se na čtyřicet sudích věnovalo otázkám správné komunikace na ledě, ale i mimo něj. Tento program má nejen zlepšit vyjadřování rozhodnutí na ledě, ale i jejich komunikaci hráčům a trenérům. Speciálně zacílený mediální trénink obsahoval samozřejmě nejen teoretické znalosti a rozbor komunikace jako takové, ale hlavně konkrétní video nahrávky ze zápasů, které lektorka Zuzana Martinčík Glacová rozebrala ve spolupráci s šéfem extraligových rozhodčích Vladimírem Pešinou do nejmenších detailů. 

#medialnitreninkneboli #komunikacezaklademuspechu

Nově nabyté teoretické znalosti si rozhodčí také ihned mohli vyzkoušet a aplikovat v rámci praktické zkoušky před profesionální televizní kamerou. Testovali tak svou odolnost, okamžitou reakci, ale i třeba správnou řeč těla a využití gestikulace ke zdůraznění svých rozhodnutí. 

„Za tuto příležitost jsme velmi vděční. Věřím, že tohle je cesta, jak posunout práci hokejových rozhodčích, ale vlastně i úroveň celého českého hokeje zase na vyšší úroveň. Komunikace je velmi důležitou součástí práce sudích, a my proto rozebírali témata jako konzistentnost, vyváženost, ale třeba i respekt.

Extraligoví rozhodčí ledního hokeje

Možná to rozhodčí překvapilo, ale i tohle jsou důležité komunikační prvky, které jsme zdůrazňovali,“ řekla lektorka TU media s.r.o. Zuzana Martinčík Glacová. V rámci kempu extraligových rozhodčích v Táboře proběhla také společná schůzka sudích a téměř všech extraligových trenérů. „Za APK a rozhodčí rozhodně cítíme, že je potřeba být v rozhodnutích během následující sezony důslední a především konzistentní. Od společné schůzky si slibujeme i zvýšení respektu v komunikaci. Na jejím zkvalitnění jsme právě za pomoci odborníků z TU media intenzivně pracovali po celou dobu kempu,“ dodal za APK LH šéf rozhodčích Vladimír Pešina. „Věřím, že v tomto to je první slibný krok, který zdůrazňuje komunikaci jako důležitý prvek rozvoje hokeje u nás a je skvělé, že jsme náš projekt mohli představit také zástupcům třinácti extraligových týmů, kteří určitě zavnímali tento vstřícný krok ze strany APK LH v tom, že chtějí zlepšit komunikaci nejen na ledě, ale i mimo něj,“ doplnila lektorka TU media s.r.o. Zuzana Martinčík Glacová.

TU školení

Další mediální trénink komunikace pro rozhodčí se uskuteční tentokrát v Nymburku. Speciálně zacíleným programem Stanislava Rýce a Zuzany Martinčík Glacové tentokrát projdou rozhodčí Chance ligy a nižších tuzemských hokejových soutěží.

Neváhejte a svůj mediální trénink pro Váš klub objednejte už dnes!

Pár fotek z mediálního tréninku

Nejsme teoretici, ale vše co učíme, je z praxe

Na jedné straně více než patnáctileté zkušenosti z manažerské pozice, s pořádáním velkých seminářů a workshopů a na druhé straně komplexní znalost českého mediálního prostředí z největších tuzemských mediálních skupin.

Dejte nám o sobě vědět