Učíme se celý život aneb mediální trénink pro vedení Ostravské univerzity

#medialnitrenink

Jindy jsou to právě oni, kteří ostatním předávají své vědomosti a zkušenosti. Každý jeden kapacitou ve svém oboru, hlavou fakulty i celé Ostravské univerzity. Teď se ale rektor, prorektoři, děkani, děkanky i vedoucí některých institucí Ostravské univerzity (OSU) stali studenty a posluchači dalšího mediálního tréninku TU media s.r.o. Překvapilo něco osobnosti ostravského vědeckého a vzdělávacího světa něco?

Jak to chodí v redakcích, jak a kdy komunikovat s redaktory přímo a kdy přes tiskové oddělení, ale hlavně praktické rady a tipy a vlastní natáčení simulovaných rozhovorů před televizní kamerou i v rozhlasovém studiu. To vše si díky mediálnímu tréninku TU media vyzkoušela desítka vedoucích pracovníků Ostravské univerzity. „Já to vnímám jako nesmírně důležité, bohužel jsem jedna z těch, která nikdy neprošla takovým tréninkem. Takové školení ale dokáže odbourat spoustu zbytečného stresu, protože nemusíme pak přemýšlet, jestli je všechno v pohodě, ale můžeme se plně soustředit na ten samotný rozhovor,“ řekla po mediálním tréninku TU media RNDr. Zuzana Václaviková, Ph.D. děkanka Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

#neztratitsevtom

Mediálním tréninkem někteří vedoucí pracovníci OSU tak prošli vůbec poprvé. Zaujaly je hlavně praktické tipy, které souvisely s řečí těla, ale i dechová cvičení. „Ostravská univerzita je kvalitním prostředím, nabízí velké možnosti a je obrovská škoda, když se tyto informace nedostanou navenek v té podobě, ve které jsou srozumitelné k veřejnosti. Takže je to velmi důležité a jsem velmi ráda, že mediální trénink na Ostravské univerzitě proběhl,“ dodala vedoucí Centra pro řízení lidských zdrojů na Ostravské univerzitě JUDr. Jana Pająk, LL.M., MBA.

#tenhletreninkneboli #jsmeTUproSkoly

#snamiseneztratis #mediahrave #umimvtomplavat

Zato pro rektora byl trénink TU media připomenutím toho, jak komplexní komunikace s médii je. První zkušenosti s novináři totiž získával už v dřívějším politickém prostředí nebo v nevládního sektoru. Přesto také rektor Petr Kopecký absolvoval se svými kolegy výživné mediální dopoledne a oprášil si tak známé: opakování je matka moudrosti. „Myslím si, že rektor funguje nejen dovnitř univerzity, ale je také reprezentantem směrem navenek. Je takovým majákem, který musí jednat o mnoha věcech, ale také je to vizitka Ostravské univerzity a tomu je samozřejmě třeba uzpůsobit jednání rektora,“ řekl po praktické části školení rektor Ostravské univerzity doc. Mgr. Petr Kopecký, Ph.D.

#tumedia #nebatse #kdykoliv #kdekoliv #jsmetuprovas

V rámci mediálního tréninku TU media s.r.o. získali všichni vedoucí pracovníci Ostravské univerzity to praktické části také důležitou zpětnou vazbu, tedy hodnocení svých výstupů s konkrétním doporučením toho, kde se v projevu více uklidnit, kde využít výraznější gestikulaci či důraznější hlasový projev.

Jsme TU media a děkujeme Ostravské univerzitě za to, že jsme díky mediálnímu tréninku mohli předat naše mediální zkušenosti a znalosti takovým kapacitám v oboru a snad jsme také přispěli ke zlepšení mediálního obrazu této instituce. Těšíme se na další spolupráci na jednotlivých fakultách Ostravské univerzity!

Nejsme teoretici, ale vše co učíme, je z praxe

Na jedné straně více než patnáctileté zkušenosti z manažerské pozice, s pořádáním velkých seminářů a workshopů a na druhé straně komplexní znalost českého mediálního prostředí z největších tuzemských mediálních skupin.

Dejte nám o sobě vědět